Kam na výlet

 

- Šlapací drezína v Ratíškovicích - turistický produkt na nepoužívané Baťově vlečce.

Šlapací drezíny v Ratíškovicích jezdí už od roku 2004 za těch devět let bylo přepraveno přes dvacet tisíc spokojených návštěvníků z řad turistů, cyklistů , železničních fandů, ale i zaměstnanců železnice.

 

- Krytý plavecký bazén v Ratíškovicích - asi 300m od objektu

 

- Salaš s koňmi a posezením Rudník v Ratíškovicích

 

- Mini farma Vlasta - ideální pro rodiny s dětmi - 500m od objektu

 

- Zámek Milotice

Půvabný renesanční zámek s krásnou zahradou v blízkých Miloticích (5 km) může být cílem pěší turistiky či jednou ze zastávek cykloturistických tras. Lákadlem zvláště pro děti je možnost obléci se do dobových kostýmů.

 

- Bájný vrch Náklo u Ratíškovic

Náklo (265 m) je vrch nedaleko obcí Ratíškovice a Milotice. Své okolí převyšuje asi o 58 metrů a z jeho vrcholu jsou hezké rozhledy směrem na Chřiby i Bílé Karpaty. Právě zde se mohlo, dle jedné z teorií, v minulosti nacházet bájné slovanské megaměsto Veligrad.

 

- Přírodní rezervace Horky u Milotic - na úbočí kopce Náklo jižně od obce Milotice

Přírodní rezervaci Horky najdeme jižně od obce Milotice na úbočí kopce Náklo ( 265 m.n.m.). Toto území bylo vyhlášeno přírodní rezervací v roce 1989, zaujímá rozlohu 15,48 ha a je v nadmořské výšce 190 - 260 m.

Přírodní rezervace Horky chrání stepní společenstva a bohatý výskyt hlaváčku jarního. Rezervaci tvoří jeden z posledních zbytků stepí na jižní Moravě. V oblasti rezervace se vyskytují vzácné, ohrožené a chráněné druhy rostlin a živočichů. Kromě hlaváčku jarního se tu daří také hadince červené a kavylu tenkolistému. Ze živočichů tu můžeme vidět babočku paví oko, otakárky či jěštěrku obecnou a různé druhy ptáků typických pro otevřenou krajinu.

 

- Kostel svatého Cyrila a Metoděje

 

- In line asfaltová dráha a cyklostezka o délce cca 15 km

- Tenisové kurty s možností pronájmu - 300 m od objektu

- Koupaliště s tobogánem a skluzavkouv Dubňanech - vzdálenost 5 km